SMAW250-NNV -    2.50mm PITCH CONNECTOR
SMAW250-NNV_648645.PDF Datasheet
Description    2.50mm PITCH CONNECTOR
File Size 253.35K  /  1 Page
Maker
YEONHO[YEONHO ELECTRONICS]
YEONHO Electronics Co., Ltd.
Homepage http://www.yeonho.com/
Download [ ]
[ View it Online ]   [ Search more for SMAW250-NNV ]
[ Price & Availability of SMAW250-NNV by FindChips.com ]
 Full text search :    2.50mm PITCH CONNECTOR
 Product Description search :    2.50mm PITCH CONNECTOR
 Related Part Number
PART Description Maker
0879437001 87943-7001 2.50mm (.098) / 3.50mm (.138) Pitch Wire-to-Board Receptacle Housing with Fuse, 22 Circuits
Molex Electronics Ltd.
22-03-1101 3022-10A 0022031101 AE-3022-10A 2.50mm (.098) Pitch Header, Single Row, 7.50mm (.295) Mating Pin Length, 10 Circuits
Molex Electronics Ltd.
3022-05A 22-03-1051 2.50mm (.098) Pitch Header, Single Row, 7.50mm (.295) Mating Pin Length, 5 Circuits
22-03-1061 3022-06A 2.50mm (.098) Pitch Header, Single Row, 7.50mm (.295) Mating Pin Length, 6 Circuits
0555600307 55560-0307 0.50mm (.020) Pitch SlimStack?/a> Plug, Surface Mount, Dual Row, Vertical, 1.50mm(.059) Stack Height, 30 Circuits
54102-0704 0541020704 0.50mm (.020) Pitch SlimStack Receptacle, Surface Mount, Dual Row, Vertical,2.50mm (.098) Stacking Height, Gold Plating with Nickel Barrier, 70 Circuits
0358170274 35817-0274 14.50mm (.570) Pitch MP-Lock Housing, 2 Circuits
14.50mm (.570) Pitch MP-Lock?/a> Housing, 2 Circuits
14.50mm (.570") Pitch MP-Lock垄芒 Housing, 2 Circuits
MOLEX Connector
SD-34250-002 34250-0033 0342500033 4.50mm (.177") Pitch MX150垄芒
4.50mm (.177") Pitch MX150??/a>
4.50mm (.177) Pitch MX150
55560-0607 0555600607 0.50mm (.020) Pitch SlimStack Plug, Surface Mount, Dual Row, Vertical, 1.50mm(.059) Stack Height, 60 Circuits
0.50mm (.020) Pitch SlimStack?/a> Plug, Surface Mount, Dual Row, Vertical, 1.50mm(.059) Stack Height, 60 Circuits
5003340300 500334-0300 0.50mm (.020) Pitch SlimStack Plug, Surface Mount, Dual Row, Vertical, 2.50mm (.098) Stack Height, 30 Circuits
0.50mm (.020") Pitch SlimStack Plug, Surface Mount, Dual Row, Vertical, 2.50mm (.098") Stack Height, 30 Circuits
0740266330 0740266330-18 VHDM Board-to-Board Daughtercard Receptacle, 2.00mm Pitch, Right-Angle, 6 Rows,2 Blade Power Module, 1 Circuit, Mating Blade Length: 10.50mm Blade 1, 10.50mm Blade 2