PE8000-50 - Zero Biased Detector With 50 Ohm BNC Male to BNC Female Video Out Operating From 0.1 MHz to 1,000 MHz
PE8000-50_8330021.PDF Datasheet
 Full text search : Zero Biased Detector With 50 Ohm BNC Male to BNC Female Video Out Operating From 0.1 MHz to 1,000 MHz
 Product Description search : Zero Biased Detector With 50 Ohm BNC Male to BNC Female Video Out Operating From 0.1 MHz to 1,000 MHz
 Related Part Number
PART Description Maker
PE8014 Zero Biased Detector With 50 Ohm SMA Male to SMA Female Video Out Operating From 10 MHz to 26.5 GHz
Pasternack Enterprises, Inc.
BGC405 Active Biased RF Transistor (RF MMIC)
Self-Biased BFP405
Infineon Technologies AG
PE8001 Biased Detector With 50 Ohm SMA Male to SMA Female Video Out Operating From 500 MHz to 1,000 MHz