  T7600230 Datasheet PDF File
For T7600230 Found Datasheets File :: 2+       Page :: | <1> |
    POWEREX[Powerex Power Semiconductors]
Part No. T7602030 T7600230 T7601430 T7601630 T7601830
Description Phase Control SCR (300 Amperes Average 2000 Volts)
File Size 664.28K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
Powerex Power Semicondu...
Powerex, Inc.
Description Phase Control SCR (300 Amperes Avg 100-2000 Volts) 470 A, 1000 V, SCR
Phase Control SCR (300 Amperes Avg 100-2000 Volts) 470 A, 1200 V, SCR
Phase Control SCR (300 Amperes Avg 100-2000 Volts) 470 A, 600 V, SCR