  STK10C68-P45 Datasheet PDF File
Description Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):10A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:10A; Holding Current:50mA
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):4A; Gate Trigger Current (QI), Igt:25mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:4A; Holding Current:30mA
Triac; Thyristor Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):40A; Gate Trigger Current (QI), Igt:100mA; Gate Trigger Current Max, Igt:100mA; Holding Current:120mA RoHS Compliant: Yes
Triac; Triac Type:Internally Triggered; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):4A; Gate Trigger Current (QI), Igt:25uA; Package/Case:TO-220; Gate Trigger Current Max, Igt:1.2A
NVRAM (EEPROM Based)
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):1A; Gate Trigger Current (QI), Igt:25mA; Package/Case:3-TO-92; Current, It av:1A; Holding Current:25mA
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):35A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:30A; Gate Trigger Current Max, Igt:50mA
Triac; Thyristor Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):16A; Gate Trigger Current (QI), Igt:80mA; Current, It av:16A; Gate Trigger Current Max, Igt:80mA; Holding Current:70mA RoHS Compliant: Yes
Triac; Triac Type:Alternistor; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):30A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:30A; Gate Trigger Current Max, Igt:50mA
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):4A; Gate Trigger Current (QI), Igt:10mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:4A; Holding Current:20mA
Triac; Thyristor Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On-State RMS Current, IT(rms):4A; Gate Trigger Current (QI), Igt:10mA; Current, It av:4A; Holding Current:20mA; Leaded Process Compatible:Yes RoHS Compliant: Yes
Triac; Triac Type:Standard; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:400V; On-State RMS Current, IT(rms):25A; Gate Trigger Current (QI), Igt:50mA; Package/Case:3-TO-220; Current, It av:25A; Holding Current:100mA