  SDR0503-332J Datasheet PDF File
    Bourns, Inc.
BOURNS INC
Part No. SDR0503-390KL SDR0503-821KL SDR0503-122JL SDR0503-562JL SDR0503-470KL SDR0503-332JL
Description MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 39 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 820 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 1200 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 5600 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
Inductor; Series:SDR0503; Inductance:47uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Q Factor:20; Self Resonant Frequency:14MHz; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite DR; Current Rating:750mA; Mounting Type:Surface Mount
Power Inductor; Inductor Type:Power; Inductance:3.3mH; Inductance Tolerance: 5 %; Current Rating:0.062A; Series:SDR0503; Core Material:Ferrite DR; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Surface Mount; Q Factor:40 RoHS Compliant: Yes