  SDR0503-181K Datasheet PDF File
    SDR0503-153JL
Bourns Electronic Solutions
Part No. SDR0503-153JL
Description SMD Power Inductors
SDR0503 Series - SMD Power Inductors
File Size 118.15K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
BOURNS[Bourns Electronic Solutions]
File Size 392.85K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
    Bourns, Inc.
BOURNS INC
Description MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 39 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 820 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 1200 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF 1 ELEMENT, 5600 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
Inductor; Series:SDR0503; Inductance:47uH; Inductance Tolerance: /- 10 %; Q Factor:20; Self Resonant Frequency:14MHz; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite DR; Current Rating:750mA; Mounting Type:Surface Mount
Power Inductor; Inductor Type:Power; Inductance:3.3mH; Inductance Tolerance: 5 %; Current Rating:0.062A; Series:SDR0503; Core Material:Ferrite DR; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Surface Mount; Q Factor:40 RoHS Compliant: Yes
Part No. C5-181K C5-120K C5-122K
Description 1 ELEMENT, 180 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR
1 ELEMENT, 12 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR
1 ELEMENT, 1200 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR