  P500-17TC Datasheet PDF File
Description PSU BENCH AUTO RANGE 500W
File Size 277.08K  /  5 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. DCV8W8P500G40LF
Description D-Sub Power Board Mount Connectors, Input Output Connectors, Full Power 8W8 Pin Right Angle Solder 40A, Europe Standard, 200 Cycles, Front: Female Screw Lock UNC 4.40, Back: Harpoons for 1.6mm PCB Thickness.