  MGP11N60E Datasheet PDF File
For MGP11N60E Found Datasheets File :: 6+       Page :: | <1> |
    MGP11N60E
Motorola, Inc
Part No. MGP11N60E
Description Insulated Gate Bipolar Transistor
File Size 93.72K  /  6 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    MGP11N60E-D
ON Semiconductor
Part No. MGP11N60E-D
Description Insulated Gate Bipolar Transistor N-Channel Enhancement-Mode Silicon Gate
File Size 107.78K  /  6 Page
View it Online
Download Datasheet
    MGP11N60ED
ON Semiconductor
Part No. MGP11N60ED
Description SHORT CIRCUIT RATED LOW ON-VOLTAGE
    MGP11N60ED-D
Part No. MGP11N60ED-D
    ONSEMI[ON Semiconductor]
Part No. MGP11N60E_D ON1851 MGP11N60E ON1848
Description From old datasheet system
IGBT IN TO-220 11 A @ 90C15 A @ 25C 600 VOLTS
SHORT CIRCUIT RATED LOW ON-VOLTAGE 15 A, 600 V, N-CHANNEL IGBT, TO-220AB
File Size 116.41K  /  5 Page
    MGP11N60ED_D ON1850 MGP11N60ED ON1849
Part No. MGP11N60ED_D ON1850 MGP11N60ED ON1849
Description IGBT IN TO-220 11 A @ 90C15 A @ 25C 600 VOLTS
From old datasheet system