  HP4-L-AC115V Datasheet PDF File
    Matsushita Electric Works(Nais)
Description HP-relay. 10 Amp power relay. 4 form C. Coil voltage 115 V AC. Standard plug-in terminal type (without lamp wired).
HP-relay. 10 Amp power relay. 4 form C. Coil voltage 220 V AC. Standard plug-in terminal type (without lamp wired).
HP-relay. 10 Amp power relay. 4 form C. Coil voltage 110 V DC. Standard plug-in terminal type (without lamp wired).
HP-relay. 10 Amp power relay. 4 form C, neon lamp. Coil voltage 115 V AC. Standard plug-in terminal type (without lamp wired).
HP-relay. 10 Amp power relay. 4 form C, neon lamp. Coil voltage 220 V AC. Standard plug-in terminal type (without lamp wired).
HP-relay. 10 Amp power relay. 4 form C, neon lamp. Coil voltage 240 V AC. Standard plug-in terminal type (without lamp wired).
HP-relay. 10 Amp power relay. 2 form C. Coil voltage 110 V DC. Top mounting type.
HP-relay. 10 Amp power relay. 2 form C. Coil voltage 220 V AC. Top mounting type.
HP-relay. 10 Amp power relay. 2 form C. Coil voltage 240 V AC. Top mounting type.