  HIF3E-50PA-2.54DSA Datasheet PDF File
    http://
HIROSE[Hirose Electric]
Hirose Electric USA, INC.
HIROSE ELECTRIC Co., Ltd.
Description Ribbon Cable Connector (Pin Header) 带状电缆连接器(排针
File Size 119.35K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. HM2R50PA5108N9LF
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Description 50 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER
30 CONTACT(S), FEMALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER, RECEPTACLE
File Size 236.60K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. HM2R50PA5101N9LF
Tech specs
Official Product Page
TE Connectivity, Ltd.
HIROSE ELECTRIC Co., Ltd.
Hirose Electric USA, INC.
Description Box type Pin Header to Prevent Mis-insertion 箱式排针防止误插
File Size 116.01K  /  3 Page
HIROSE[Hirose Electric]
Description    2.54mm Pitch High Density Connector
1 CONTACT(S), MALE, RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER
3 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER
2.54mm Pitch High Density Connector 2.54mm间距高密度连接器
KPT 12C 8#20 4#16 PIN RECP
GIGABASE CAT 5E UNIVERSALJACK, TEL IVORY
ZX Series, Subminiature Basic Switch, SPDT, 125 Vac, 3 A, Straight Lever Actuator, Solder Termination