  GSP2.9210.15 Datasheet PDF File
Schurter Inc.
SCHURTER AG
Description IEC Appliance Inlet C14 or C18, sandwich Mounting, PCB- or Solder Terminal
IEC AC Power Inlet; Voltage Rating: 250V; Current Rating: 15A; Mounting Type: Panel; Terminal Type: Tabs PCB 10/15A, 250VAC, MALE, MAINS POWER CONNECTOR, SOLDER, SOCKET
File Size 377.17K  /  3 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 10126492-102LF
Description Metral® Board Connectors, Backplane Connectors, Signal Receptacle, Vertical, Press Fit, 4 Rows, 48 Positions.