  CQ220-12N Datasheet PDF File
    CQ220-12B CQ220-12D CQ220-12M CQ220-12N
Central Semiconductor Corp.
Central Semiconductor, Corp.
Central Semiconductor C...
Part No. CQ220-12B CQ220-12D CQ220-12M CQ220-12N
Description Leaded Thyristor TRIAC
12 AMP TRIAC 600 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB
12 AMP TRIAC 400 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB
12 AMP TRIAC 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB
File Size 71.63K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
Part No. CQ220-12NFP
Description 12 AMP TRIAC 600 THRU 800 VOLTS 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB