  BTB06-800S Datasheet PDF File
Part No. BTA06-200S BTA06-800S BTB06-800S
Description TRIAC|200V V(DRM)|6A I(T)RMS|TO-220
Transient Voltage Suppressor Diodes
TRIAC|700V V(DRM)|6A I(T)RMS|TO-220
File Size 104.63K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
Murata Manufacturing Co Ltd
Part No. BLM15PX800SH1D
Description FB SMD 0402inch 80ohm POWRTRN
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    BTB06
Unisonic Technologies
Part No. BTB06
Description 6A TRIACS
File Size 163.02K  /  3 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. G800SD592018EU
Description Pin Header 2.54mm Pitch, STR DIP, 2x4Pin, G/F, NY6T, 1.5mm*1.5mm*1.5mm, Color-Black, BAG
Tech specs
Official Product Page
    SHENZHEN YONGERJIA INDUSTRY CO.,LTD
SHENZHEN YONGERJIA INDU...
Part No. BTB06 TO-220
Description TRIAC
File Size 145.93K  /  1 Page
    ST Microelectronics
Part No. BTB06C
Description Standard Triacs
File Size 95.52K  /  5 Page
Part No. BTB06-200CW
File Size 109.58K  /  4 Page
Part No. BTB06-200BW
    BTB06 BTA06
Continental Device India Limited
Continental Device Indi...
Part No. BTB06 BTA06
Description Triac Series
File Size 68.15K  /  2 Page
    BTB06 BTA06
Suntac Electronic Corp.
Part No. BTB06 BTA06
Description 6A TRIACS