  BROS100-24-LDO Datasheet PDF File
For BROS100-24-LDO Found Datasheets File :: 55+       Page :: | <1> | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Vestal Electronic Devices, LLC
Description Bare Radial Jumper Wire With OS Crimp
File Size 134.53K  /  1 Page
View it Online
Download Datasheet
Rochester Electronics LLC
Part No. LM110/BGA
Description LM110 - VOLT. FOLLOWER, HIGH-SPEED - Dual marked (M38510/10602BGA)
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    LDO-512
STMicroelectronics
Part No. LDO-512
Description Ultra Low Noise, High PSRR, Low Power, 30mA Very Low Dropout Voltage Regulators
File Size 268.40K  /  5 Page
View it Online
Download Datasheet
Rochester Electronics LLC
Part No. LM110/BPA
Description LM110 - VOLT. FOLLOWER, HIGH-SPEED - Dual marked (M38510/10602BPA)
Tech specs
Official Product Page
    LDO51
ST Microelectronics
STMICROELECTRONICS[STMicroelectronics]
意法半导
Part No. LDO51
Description IP Library: High PSRR/ Low power/ 80mA Low Dropout Voltage Regulator
IP Library: High PSRR, Low power, 80mA Low Dropout Voltage Regulator
File Size 203.29K  /  4 Page
Toshiba Electronic Devices & Storage Corporation
Part No. TCR15AGADJ
Description LDO Regulator, Adjustable Output, 0.6 to 3.6 V, 1500 mA, WCSP6F
    LDO59
意法半导
Part No. LDO59
Description IP Library: Ultra Low Noise, High PSRR, Low Power, 20mA Low Dropout Voltage Regulator
File Size 94.94K  /  4 Page
Part No. TCR3RM28A
Description LDO Regulator, Fixed Output, 2.8 V, 300 mA, DFN4C/DFN4F
    LDO58
Part No. LDO58
Description IP Library: Ultra Low Noise, Low power, 100mA Low Dropout Voltage Regulator
Part No. TCR2LF18
Description LDO Regulator, Fixed Output, 1.8 V, 200 mA, SOT-25 (SMV)
    LDO52
Part No. LDO52
Description IP Library: High PSRR, Low Power, 70mA Low Dropout Voltage Regulator
Part No. TCR5RG28A
Description LDO Regulator, Fixed Output, 2.8 V, 500 mA, WCSP4F
    LDO53
Part No. LDO53
Description IP Library: High PSRR, Very Low Power, 40mA Low Dropout Voltage Regulator
Part No. TCR3DG18
Description LDO Regulator, Fixed Output, 1.8 V, 300 mA, WCSP4E
    LDO55
Part No. LDO55
Description IP Library: Very Low Power/ Adjustable Output Voltage/ 25mA Low Dropout Voltage Regulator
IP LIBRARY: VERY LOW POWER, ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE, 25MA LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR.
File Size 20.71K  /  2 Page
Part No. TCR13AGADJ
Description LDO Regulator, Adjustable Output, 0.55 to 3.6 V, 1300 mA, WCSP6F
    LDO57
Part No. LDO57
Description IP Library: High Output Current, Low power, 400mA Low Dropout Voltage Regulator
Part No. TCR5BM12A
Description LDO Regulator, Fixed Output, 1.2 V, 500 mA, DFN5B
    LDO512
Part No. LDO512
Description IP LIBRARY: ULTRA LOW NOISE, HIGH PSRR, LOW POWER, 30MA VERY LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATORS.
IP Library: Ultra Low Noise, High PSRR, Low Power, 30mA Very Low Dropout Voltage Regulators
File Size 268.34K  /  6 Page
Part No. TCR8BM12A
Description LDO Regulator, Fixed Output, 1.2 V, 800 mA, DFN5B