  763-0107-S2 Datasheet PDF File
    763-0107-S2 763-0107-S3 763-0107-A20 763-0107-A5
Oscilent Corporation
Part No. 763-0107-S2 763-0107-S3 763-0107-A20 763-0107-A5
Description 10.7 MHz Chip Type Ceramic Filter
Part No. 77315-801-07LF
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, Through Hole, Single Row, 7 Positions 2.54mm (0.100in) Pitch, Right Angle
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    ROS-ED9763/1
MINI-CIRCUITS
Part No. ROS-ED9763/1
Description VCO, 2400 MHz - 2483 MHz
File Size 89.95K  /  1 Page
Part No. 51740-10702407CCLF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, 7P 24S 7P Vertical Receptacle.
Tech specs
Official Product Page
List of Unclassifed Manufacturers
ETC[ETC]
Part No. 16-02-0107
Description TERMINAL, MALE CRIMP
File Size 37.84K  /  1 Page
Part No. 51740-10703206AALF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, 7P 32S 6P STB Vertical Receptacle.
    Electronic Theatre Controls, Inc.
Part No. 16-02-0107
Part No. 51740-10107201ACLF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, 1P 72S 1P Vertical Receptacle.
Maxim Integrated Products
Description PACKAGE LAND PATTERN, (216) 0.300 SOIC, 16 LEADS
Part No. 51740-10703607AALF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, Vertical Receptacle, With Guide Pin 7P 36S 7P
    DB Lectro Inc.
Description Surface Mouting Type Dip Swith
File Size 268.17K  /  3 Page
Part No. 51940-107LF
Description PwrBlade®, Power Supply Connectors, 9P 24S Vertical Receptacle.
    DB Lectro Inc.
Description Machine Inertable Type Dip Switch 机Inertable式DIP开
File Size 234.21K  /  2 Page
Description BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical header, Surface mount, Single Row,7 Positions, 2.54 mm (0.100in) Pitch.
    WIELAND ELECTRIC INC
Description INTERCONNECTION DEVICE
Part No. 10112690-G01-07ALF
Description Minitek® 2.00mm, Wire to Board Connector, Unshrouded Header - Surface Mount - Double row - 14 Positions - 2mm (0.079inch) Pitch- Right Angle.
    MOLEX INC
Description 10 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SURFACE MOUNT
Part No. 10112690-T01-07ULF
Description Minitek® 2.00mm, Board to Board, Unshrouded Right Angle Header, Surface Mount, Double Row, 14 Position, 2.00mm (0.079in) Pitch.
Description MONTAGESYSTEM FUSSPLATTE 50X100
Part No. 10112684-G01-07ULF
Description Unshrouded Right Angle Headers - Surface Mount - Single row - 7 Positions - 2.00mm (0.079in)