  5267-10A-X Datasheet PDF File
    5267-10A
Molex Electronics Ltd.
Part No. 5267-10A
Description    2.50mm Pitch SPOX?Wire-to-Board Header, Vertical, Shrouded, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
File Size 27.92K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 8638PPS1006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 10A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
Part No. ABT22V10-7/10A/B
Description Low Noise. High Drive. Metastable Immune. PLD
File Size 232.67K  /  18 Page
View it Online
Download Datasheet
Part No. 8638PSC1006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 10A, >500 Cycles
Tech specs
Official Product Page
    0099990994 99-99-0994 5267-10A-X
Molex Electronics Ltd.
Part No. 0099990994 99-99-0994 5267-10A-X
Description 2.50mm (.098) Pitch SPOX Wire-to-Board Header, Vertical, Shrouded, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating, with Swaged PC Tails
File Size 92.01K  /  3 Page
Part No. 8638PSS1006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Solder Bucket 10A, >500 Cycles
    0022035105 22-03-5105 5267-10A
Part No. 0022035105 22-03-5105 5267-10A
Description 2.50mm (.098) Pitch SPOX?/a> Wire-to-Board Header, Vertical, Shrouded, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
2.50mm (.098) Pitch SPOX Wire-to-Board Header, Vertical, Shrouded, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
File Size 96.95K  /  3 Page
Part No. 8638PPC1006LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Crimp 10A, >500 Cycles
    Electronic Theatre Controls, Inc.
Air Cost Control
Description SICHERUNG 6.3X32MM FLINK KERAMIK 3A
SICHERUNG 6.3X32MM FLINK KERAMIK 10A
SICHERUNG 6.3X32MM FLINK KERAMIK 1A
2-Wire-Interfaced 16-Bit I/O Port Expander with Interrupt and Hot-Insertion Protection SICHERUNG 6.3X32MM FLINK工业陶瓷5A
SICHERUNG 6.3X32MM FLINK KERAMIK 500MA SICHERUNG 6.3X32MM FLINK工业陶瓷500mA
File Size 67.91K  /  1 Page
Part No. 8638PSC1005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Crimp 10A, >200 Cycles
Part No. 5267
Description From old datasheet system
File Size 976.07K  /  82 Page
Part No. 8638PPS1005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Pin Solder Bucket 10A, >200 Cycles
Description    2.50mm Pitch SPOX?Wire-to-Board Header, Vertical, Shrouded, 3 Circuits, Tin (Sn) Plating
File Size 28.16K  /  2 Page
Part No. 8638PSS1005LF
Description D-Sub Cable Connectors, Input Output Connectors, Power Contacts 8638 Socket Solder Bucket 10A, >200 Cycles
Description    2.50mm Pitch SPOX?Wire-to-Board Header, Vertical, Shrouded, 9 Circuits, Tin (Sn) Plating