  BAT15-020D Datasheet PDF File
Part No. 50515-020A 50515-020D 50515-028A 50515-055A 50515-015A
Description 88 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT
120 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT
228 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT
68 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT
File Size 166.73K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
Amphenol Communications Solutions
Part No. 20021521-00020D8LF
Description Minitek127®, Shrouded Board to Board Header, Surface Mount, 20 positions, 1.27mm (0.500in) pitch.