To Download C1005NP01H080D050BA-17 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
  multilayer ceramic chip capacitors 1 of 3 creation date : july 06, 2017 (gmt) c1005np01h080d050ba tdk item description c1005np01h080dt**** applications commercial grade please refer to part no. cga2b2np01h080d050ba for automotive use. feature 150c high temperature application series c1005 [eia 0402] status production size length(l) 1.00mm 0.05mm width(w) 0.50mm 0.05mm thickness(t) 0.50mm 0.05mm terminal width(b) 0.10mm min. terminal spacing(g) 0.30mm min. recommended land pattern (pa) 0.30mm to 0.50mm recommended land pattern (pb) 0.35mm to 0.45mm recommended land pattern (pc) 0.40mm to 0.60mm electrical characteristics capacitance 8pf 0.5pf rated voltage 50vdc temperature characteristic np0(030ppm/c) q (min.) 560 insulation resistance (min.) 10000m other soldering method re?ow aec-q200 no packing punched (paper)taping [180mm reel] package quantity 10000pcs ! images are for reference only and show exemplary products. ! this pdf document was created based on the data listed on the tdk corporation website. ! all speci?cations are subject to change without notice. copyright(c) tdk corporation. all rights reserved.