To Download CGA7K1X7R3D102M130KA Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
  e q uivalent c4520x7r3d102m for automotive automotive grade ( hi g h volta g e ( 1000v and over ) ) cga7 ( 4520 ) [ eia cc1808 ] l 4.50mm +/-0.4mm w 2.00mm +/-0.2mm t 1.30mm +/-0.2mm b 0.20mm min. g x7r ( -55 to 125 de g c +/-15% ) 3d ( 2000vdc ) 1nf m ( +/-20% ) 3% max. 10gohm min. not a pp licable all s p ecifications are sub j ect to chan g e without notice. january 4, 2016 CGA7K1X7R3D102M130KA tdk item descri p tion : cga7k1x7r3d102mt**** cap. vs. freq. characteristic 0.1 1 10 0.001 0.01 0.1 1 10 100 1000 frequency/mhz cap./nf |z|, esr vs. freq. characteristics 0.1 1 10 100 1000 10000 100000 1000000 10000000 0.001 0.01 0.1 1 10 100 1000 frequency/mhz |z|, esr/ohm |z| esr dc bias characteristic -60 -50 -40 -30 -20 -10 0 10 0 200 400 600 800 1000 1200 dc bias/v cap. change/% temperature characteristics -90 -80 -70 -60 -50 -40 -30 -20 -10 0 10 20 -80 -60 -40 -20 0 20 40 60 80 100 120 140 temperature/degc cap. change/% temp.chara. tcbias(1/2rated) ripple temperature rise characteristics 0 5 10 15 20 25 0 0.05 0.1 0.15 0.2 current/arms temperature rise/degc 100khz 500khz 1mhz application & main feature series dimensions tem p erature c haracteristic rated volta g e c a p acitance c a p acitance tolerance dissi p ation facto r insulation resistance a e c - q 2 00 characterization sheet ( multilayer ceramic chip capacitors )