To Download CGA9P3X7T2E225M250KE-17 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
  multilayer ceramic chip capacitors 1 of 3 creation date : november 22, 2017 (gmt) cga9p3x7t2e225m250ke tdk item description cga9p3x7t2e225mt***s applications automotive grade feature mid mid voltage (100 to 630v) soft soft termination aec-q200 aec-q200 series cga9(5750) [eia 2220] status production size length(l) 5.70mm +0.50,-0.40mm width(w) 5.00mm 0.40mm thickness(t) 2.50mm 0.30mm terminal width(b) 0.20mm min. terminal spacing(g) recommended land pattern (pa) 4.10mm to 4.80mm recommended land pattern (pb) 1.20mm to 1.40mm recommended land pattern (pc) 4.00mm to 5.00mm electrical characteristics capacitance 2.2f 20% rated voltage 250vdc temperature characteristic x7t(+22,-33%) dissipation factor (max.) 2.5% insulation resistance (min.) 227m other soldering method re?ow aec-q200 yes packing blister (plastic)taping [180mm reel] package quantity 500pcs ! images are for reference only and show exemplary products. ! this pdf document was created based on the data listed on the tdk corporation website. ! all speci?cations are subject to change without notice. copyright(c) tdk corporation. all rights reserved.