To Download CGA1A2X7R1C102M030BA-17 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
  multilayer ceramic chip capacitors 1 of 3 creation date : june 08, 2017 (gmt) cga1a2x7r1c102m030ba tdk item description cga1a2x7r1c102mt**** applications automotive grade feature general general (up to 50v) aec-q200 aec-q200 series cga1(0603) [eia 0201] status production size length(l) 0.60mm 0.03mm width(w) 0.30mm 0.03mm thickness(t) 0.30mm 0.03mm terminal width(b) 0.10mm min. terminal spacing(g) 0.20mm min. recommended land pattern (pa) 0.25mm to 0.35mm recommended land pattern (pb) 0.20mm to 0.30mm recommended land pattern (pc) 0.25mm to 0.35mm electrical characteristics capacitance 1nf 20% rated voltage 16vdc temperature characteristic x7r(15%) dissipation factor (max.) 5% insulation resistance (min.) 10000m other soldering method re?ow aec-q200 yes packing punched (paper)taping [180mm reel] package quantity 15000pcs ! images are for reference only and show exemplary products. ! this pdf document was created based on the data listed on the tdk corporation website. ! all speci?cations are subject to change without notice. copyright(c) tdk corporation. all rights reserved.