To Download GRM0334C1ER82WA01 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
  grm0334c1er82wa01# #  indicates a package specification code. < list of part numbers with package codes > grm0334c1er82wa01d , grm0334c1er82wa01w , grm0334c1er82wa01j shape l size 0.6 0.03mm w size 0.3 0.03mm t size 0.3 0.03mm external terminal width e 0.1 to 0.2mm distance between external terminals g 0.2mm min. size code in inch(mm) 0201 (0603) specifications capacitance 0.82pf 0.05pf rated voltage 25vdc temperature characteristics (complied standard) ck(jis) temperature coefficient 0250ppm/! temperature range of temperature characteristics 20 to 125! operating temperature range -55 to 125! references packaging specifications minimum quantity d ?180mm paper taping 15000 j ?330mm paper taping 50000 w ?180mm paper taping (w8p1*) * width : 8mm, pocket pitch : 1mm 30000 mass (typ.) 1 piece 0.33mg ?180mm reel 118g 1 of 1 1.this datasheet is downloaded from the website of murata manufacturing co., ltd. therefore, it s specifications are subject to change or our products in it may be discontinued without advance notice. please check with our sales representatives or product engineers before ordering. 2.this datasheet has only typical specifications because there is no space for detailed specifications. therefore, please review our product specifications or consult the approval sheet for product specifications before ordering. url : http://www.murata.com/ last updated: 2015/12/14