To Download CGA5L2X7R2A105M160AE Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
  e q uivalent c3216x7r2a105m for automotive automotive grade ( soft termination ) cga5 ( 3216 ) [ eia cc1206 ] l 3.20mm +0.4 , -0.2mm w 1.60mm +0.3 , -0.2mm t 1.60mm +0.3 , -0.2mm b 0.20mm min. g 1.00mm min. x7r ( -55 to 125 de g c +/-15% ) 2a ( 100vdc ) 1uf m ( +/-20% ) 3% max. 500mohm min. yes all s p ecifications are sub j ect to chan g e without notice. september 28, 2013 CGA5L2X7R2A105M160AE tdk item descri p tion : cga5l2x7r2a105mt***s cap. vs. freq. characteristic 0.1 1 10 0.001 0.01 0.1 1 10 100 1000 frequency/mhz cap./uf |z|, esr vs. freq. characteristics 0.001 0.01 0.1 1 10 100 1000 10000 0.001 0.01 0.1 1 10 100 1000 frequency/mhz |z|, esr/ohm |z| esr dc bias characteristic -90 -80 -70 -60 -50 -40 -30 -20 -10 0 10 0 2 04 06 08 01 0 01 2 0 dc bias/v cap. change/% temperature characteristic -90 -80 -70 -60 -50 -40 -30 -20 -10 0 10 20 -80 -60 -40 -20 0 20 40 60 80 100 120 140 temperature/degc cap. change/% temp.chara. tcbias(1/2rated) ripple temperature rise characteristic 0 5 10 15 20 25 0 0.5 1 1.5 2 2.5 3 current/arms temperature rise/degc 100khz 500khz 1mhz application & main feature series dimensions tem p erature c haracteristic rated volta g e c a p acitance c a p acitance tolerance dissi p ation facto r insulation resitance a e c - q 2 00 characterization sheet ( multilayer ceramic chip capacitors )