To Download W2412HD10 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
 SENSITRON SEMICONDUCTOR
TECHNICAL DATA DATA SHEET 1231, REV. -
W - 10W Single Series
DC-DC Converters
Wide Input (2:1), 500V Isolation, Regulated, Single Output
FEATURES:
* * * * * * * * * * * Isolation Voltage: Isolation Resistance (1): Short-Circuit Duration: Max. Case Temperature: Cooling Method: Operating Temp.: Storage Temp.: Humidity: Soldering Temp. (2): Case Material: Mean Time Before Failure: 500Vdc >10M Continuous +85 C Free-Air Cooling -25 C ~ + 70C -40 C ~ + 105C 90% 300 C Non-Flammable Material (UL94-V0) > 200,000 hours (Operating Temp. 25C)