To Download HLG-120H11 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
 120W Single Output Switching Power Supply
Features :
HLG-120H
series
Universal AC input / Full range (up to 305VAC) Built-in active PFC function High efficiency up to 93.5% Protections: Short circuit / Overload / Over voltage / Over temperature Cooling by free air convection OCP point adjustable through output cable or internal potential meter IP67 / IP65 design for indoor or outdoor installations Three in one dimming function (1~10Vdc or PWM signal or resistor) Suitable for LED lighting and street lighting applications Compliance to worldwide safety regulations for lighting Suitable for dry / damp / wet locations 5 years warranty (Note.10)