To Download BL-Q56H-43S-00 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
 LED NUMERIC DISPLAY, 4 DIGIT BL-Q56X-43
o Features:
O O O O O O
14.20mm (0.56" Four digit and Over numeric display series ) Low current operation. Excellent character appearance. Easy mounting on P.C. Boards or sockets. I.C. Compatible. ROHS Compliance.
Super Bright Electrical-optical characteristics: (Ta=25ae (Test Condition: IF=20mA) )