To Download CVCO55BH-4100-4300 Datasheet File
  If you can't view the Datasheet, Please click here to try to view without PDF Reader .
  Datasheet File OCR Text:
 M I C of Crystek Corporation ROWAVE A Division
PERFORMANCE SPECIFICATION Lower Frequency: Upper Frequency: Tuning Voltage: Supply Voltage: Output Power: Supply Current: Harmonic Suppression (2 Harmonic): Pushing: Pulling, all Phases: Tuning Sensitivity: Phase Noise @ 10kHz offset: Phase Noise @ 100kHz offset: Load Impedance: Input Capacitance: Operating Temperature Range: Storage Temperature Range: -40 -45 100 -84 -113 50 10 +85 +90 pF C C -80
nd
MIN 4300 0.5 4.75 0
TYP
MAX 4100 4.5
UNITS MHz MHz VDC VDC dBm mA dBc
MHz/V MHz pk-pk MHz/V dBc/Hz dBc/Hz
Phase Noise (1 Hz BW, Typical)