GRM155C81C105KE15A - Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose
GRM155C81C105KE15A_9082655.PDF Datasheet
 Full text search : Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose
 Product Description search : Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose
 Related Part Number
PART Description Maker
0805B201M601YHT 0805B122M601YHT 0805B121M601YHT 08 CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0002 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0012 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.00012 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0015 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0011 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0013 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.002 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0016 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.001 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.00016 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.00018 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.00013 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.00015 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 600 V, X7R, 0.0018 uF, SURFACE MOUNT, 0805 CHIP