SDBN500B01 - 500mA NPN TRANSISTOR SWITCH WITH SNUBBER DIODE
SDBN500B01_9035967.PDF Datasheet
 Full text search : 500mA NPN TRANSISTOR SWITCH WITH SNUBBER DIODE
 Product Description search : 500mA NPN TRANSISTOR SWITCH WITH SNUBBER DIODE
 Related Part Number
PART Description Maker
2N1493 2N1410 2N335 2N337 2N333 2N2537 2N3510 2N36 5-Pin, Multiple-Input, Programmable Reset ICs
TRANSISTOR | BJT | NPN | 25MA I(C) | TO-5
TRANSISTOR | BJT | NPN | 20MA I(C) | TO-5
5-Pin µP Supervisory Circuits with Watchdog and Manual Reset
TRANSISTOR | BJT | NPN | 10V V(BR)CEO | 500MA I(C) | TO-52
TRANSISTOR | BJT | PNP | 60V V(BR)CEO | 500MA I(C) | TO-105
TRANSISTOR | BJT | NPN | 40V V(BR)CEO | 50MA I(C) | TO-72
TRANSISTOR | BJT | NPN | 80V V(BR)CEO | 500MA I(C) | TO-5
TRANSISTOR | BJT | NPN | 20V V(BR)CEO | 500MA I(C) | TO-5
TRANSISTOR | BJT | PNP | 6V V(BR)CEO | 100MA I(C) | TO-92
TRANSISTOR | BJT | NPN | 7V V(BR)CEO | 100MA I(C) | TO-18
TRANSISTOR | BJT | NPN | 35V V(BR)CEO | 800MA I(C) | TO-5
TRANSISTOR | BJT | NPN | 45V V(BR)CEO | 300MA I(C) | TO-5