FS40SM-6-15 - HIGH-SPEED SWITCHING USE
FS40SM-6-15_8248985.PDF Datasheet
 Full text search : HIGH-SPEED SWITCHING USE
 Product Description search : HIGH-SPEED SWITCHING USE
 Related Part Number
PART Description Maker
S2370 V(dsx): 60V; V(dgr): 60V; V(gss): -20V; 40A; 125W; field effect transistor. For high speed high current switching applications, chopper regular, DC-DC converter and motor drive applications