20KPA256A - CLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSIENT VOLTAGE SUPRESSOR STAND-OFF VOLTAGE-20 TO 300 Volts
20KPA256A_8226597.PDF Datasheet
 Related Part Number
PART Description Maker
20KW256A 20KW160 20KW160A 20KW216 20KW216A 20KW240 256.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
160.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
216.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
240.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
120.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
192.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
112.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
300.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
204.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
232.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
280.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
172.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
180.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor
144.00V; 5mA ;15000W peak pulse power; glass passivated junction transient voltage suppressor