BZX85C18 - Silicon Planar Power Zener Diodes
BZX85C18_8152208.PDF Datasheet
Part No. BZX85C18 BZX85C10
Description Silicon Planar Power Zener Diodes
File Size 753.47K  /  3 Page
Maker
TY Semiconductor Co., L...
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: BZX85C10
Maker:
Pack:
Stock:
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage
Download [ ]
[ BZX85C18 BZX85C10 Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[BZX85C18 BZX85C10 Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for BZX85C18 ]
[ Price & Availability of BZX85C18 by FindChips.com ]
 Full text search : Silicon Planar Power Zener Diodes
 Product Description search : Silicon Planar Power Zener Diodes
 Related Part Number
PART Description Maker
ZMY1 ZMY33 ZMY51 ZMY15 ZMY20 ZMY47 ZMY91 ZMY10 ZMY Silicon Planar Zener Diodes
SILICON PLANAR POWER ZENER DIODES
Gender:Pin; Circular Shell Style:Straight Plug; Insert Arrangement:21-41
surface mount silicon Zener diodes
Honey Technology
SEMTECH[Semtech Corporation]
PLANAR ZENER DIODE ZENER VOLTAGE: 2.0-39V POWER: 500mW
Shanghai Sunrise Electronics Co., LTD.
Zener 18V 5W 5%
Zener 14V 5W 5%
Zener 200V 5W 5%
Zener 180V 5W 5%
Zener 170V 5W 5%
Zener 140V 5W 5%
Zener 91V 5W 5%
Zener 87V 5W 5%
Zener 100V 5W 5%
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 82 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 3.9 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 4.7 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 6.2 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 11 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 56 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 3.3 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 14 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 60 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 17 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
5 Watt Surmetic 40 Zener Voltage Refulators 3.6 V, 5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
Zener Voltage Regulator Diode
Zener 25V 5W 5%
Zener 5.1V 5W 5%
Zener 120V 5W 5%
Zener 5.6V 5W 5%
5 Watt Surmetic™ 40 Zener Voltage Regulators
Zener 9.1V 5W 5%
Zener 6.2V 5W 5%
Zener 8.2V 5W 5%
5 Watt Surmetic 40 Silicon Zener Diodes
Zener 6.0V 5W 5%
Zener 6.8V 5W 5%
Zener 20V 5W 5%
Zener 22V 5W 5%
Zener 24V 5W 5%
Zener 43V 5W 5%
Zener 12V 5W 5%
Zener 130V 5W 5%
Zener 28V 5W 5%
Zener 16V 5W 5%
Zener 47V 5W 5%
Zener 51V 5W 5%
Zener 36V 5W 5%
Zener 56V 5W 5%
Zener 33V 5W 5%
Zener 13V 5W 5%
Zener 10V 5W 5%
Zener 62V 5W 5%
Zener 30V 5W 5%
Zener 150V 5W 5%
Zener 68V 5W 5%
Zener 39V 5W 5%
Zener 82V 5W 5%
Zener 110V 5W 5%
Zener 160V 5W 5%
Zener 75V 5W 5%
Zener 19V 5W 5%
Zener 11V 5W 5%
Zener 15V 5W 5%