NFVC6125H1R00TRF - Surface Mount Fuse
NFVC6125H1R00TRF_7749540.PDF Datasheet
Description Surface Mount Fuse
File Size 93.62K  /  4 Page
Maker
NIC-Components Corp.
Homepage http://www.niccomp.com
Download [ ]
[ View it Online ]   [ Search more for NFVC6125H1R00TRF ]
[ Price & Availability of NFVC6125H1R00TRF by FindChips.com ]
 Full text search : Surface Mount Fuse
 Product Description search : Surface Mount Fuse
 Related Part Number
PART Description Maker
F0402G0R15FNTR F0402G0R10FNTR F0402G0R20FNTR F0402 ELECTRIC FUSE, 0.15A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
ELECTRIC FUSE, 0.1A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
ELECTRIC FUSE, 0.2A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
ELECTRIC FUSE, 0.075A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
ELECTRIC FUSE, 0.125A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
ELECTRIC FUSE, 0.062A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
ELECTRIC FUSE, 0.05A, 32VAC, 32VDC, SURFACE MOUNT
PC Board Fuse; Current Rating:0.25A; Voltage Rating:63V; Fuse Terminals:SMT Caps; Leaded Process Compatible:No; Package/Case:1206; Peak Reflow Compatible (260 C):No; Reel Quantity:3000; Series:F1206; Voltage Rating:63V RoHS Compliant: No
PC Board Fuse; Current Rating:2A; Voltage Rating:63V; Fuse Terminals:SMT Caps; Leaded Process Compatible:No; Package/Case:1206; Peak Reflow Compatible (260 C):No; Reel Quantity:3000; Series:F1206; Voltage Rating:63V RoHS Compliant: No