MBRB20H100CT - SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 20 AMPERES, 100 VOLTS
MBRB20H100CT_7224430.PDF Datasheet
Part No. MBRB20H100CT MBRB20H100CTT4G MBR20H100CT
Description SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 20 AMPERES, 100 VOLTS
File Size 483.88K  /  7 Page
Maker
Kersemi Electronic Co., Ltd.
Kersemi Electronic Co.,...
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: MBRB20H100CT
Maker: MOT/ON
Pack: TO-263
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage
Download [ ]
[ MBRB20H100CT MBRB20H100CTT4G MBR20H100CT Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[MBRB20H100CT MBRB20H100CTT4G MBR20H100CT Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for MBRB20H100CT ]
[ Price & Availability of MBRB20H100CT by FindChips.com ]
 Full text search : SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 20 AMPERES, 100 VOLTS
 Product Description search : SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 20 AMPERES, 100 VOLTS
 Related Part Number
PART Description Maker
TOSHIBA SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER SCHOTTKY BARRIER TYPE
TOSHIBA[Toshiba Semiconductor]
JANS6761UR-1 1N5819UR 5819UR-1 6761UR-1 CDLL1A100 1A schottky barrier rectifier, 45V
1 AMP SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 1 A, SILICON, SIGNAL DIODE, DO-213AB
Quad Wide-Bandwidth High-Output-Drive Op Amp 20-HTSSOP 0 to 70
Schottky Rectifier
Microsemi, Corp.
MICROSEMI[Microsemi Corporation]
TOSHIBA
U2FWJ44N SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER SCHOTTKY BARRIER TYPE HIGH SPEED RECTIFIER APPLICATIONS
TOSHIBA
5GWJZ47 SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER SCHOTTKY BARRIER TYPE HIGH SPEED RECTIFIER APPLICATION
U2GWJ44 SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER SCHOTTKY BARRIER TYPE SWITCHING MODE POWER SUPPLY APPLICATION
TOSHIBA[Toshiba Semiconductor]
MBR1660CT MBR16100CT MBR1645CT MBR16150CT Schottky Barrier Rectifier Reverse Voltage 40 to 200 V Forward Current 16A
   Schottky Barrier Rectifier
Rugao Dachang Electronics Co., Ltd
Rugao Dachang Electronics C...
Rugao Dachang Electroni...
1N5818 1N5819 1N5817 Schottky Barrier Rectifier Diode(30V峰值反向电1A,肖特基势垒整流二极管)
Schottky Barrier Rectifier Diode(40V峰值反向电1A,肖特基势垒整流二极管)
Schottky Barrier Rectifier Diode(20V峰值反向电1A,肖特基势垒整流二极管)