SM6002NSKP - N-Channel Enhancement Mode MOSFET
SM6002NSKP_7201957.PDF Datasheet
 Full text search : N-Channel Enhancement Mode MOSFET
 Product Description search : N-Channel Enhancement Mode MOSFET
 Related Part Number
PART Description Maker
From old datasheet system
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTORS
ST Microelectronics
STMICROELECTRONICS[STMicroelectronics]
SGS Thomson Microelectronics
2N6781 2N6782 100 V, 06 ohm, N-channel enhancement-mode D-MOS power FET
60 V, 06 ohm, N-channel enhancement-mode D-MOS power FET