PM127SH-561M-RC - 1 ELEMENT, 560 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD Power Inductor; Series:PM127SH; Inductance:2.4uH; Inductance Tolerance: 40, - 20 %; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current Rating:8A; DC Resistance Max:0.012ohm; Leaded Process Compatible:Yes
PM127SH-561M-RC_6694609.PDF Datasheet
Part No. PM127SH-561M-RC PM127SH-2R4N-RC
Description 1 ELEMENT, 560 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
Power Inductor; Series:PM127SH; Inductance:2.4uH; Inductance Tolerance: 40, - 20 %; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current Rating:8A; DC Resistance Max:0.012ohm; Leaded Process Compatible:Yes
File Size 207.53K  /  2 Page
Maker
BOURNS INC
Homepage
Download [ ]
[ PM127SH-561M-RC PM127SH-2R4N-RC Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[PM127SH-561M-RC PM127SH-2R4N-RC Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for PM127SH-561M-RC ]
[ Price & Availability of PM127SH-561M-RC by FindChips.com ]
 Full text search : 1 ELEMENT, 560 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD Power Inductor; Series:PM127SH; Inductance:2.4uH; Inductance Tolerance: 40, - 20 %; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current Rating:8A; DC Resistance Max:0.012ohm; Leaded Process Compatible:Yes
 Product Description search : 1 ELEMENT, 560 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD Power Inductor; Series:PM127SH; Inductance:2.4uH; Inductance Tolerance: 40, - 20 %; Terminal Type:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current Rating:8A; DC Resistance Max:0.012ohm; Leaded Process Compatible:Yes