MRF6S18100NBR1_5185177.PDF Datasheet
 Related Part Number
PART Description Maker
List of Unclassifed Manufacturers
ETC[ETC]
GE Solid State
IRFF120 IRFF121 IRFF122 IRFF123 N-channel enhancement-mode power field-effect transistor. Drain-sourge voltage 60V. Continuous drain current 5.0A.
N-channel enhancement-mode power field-effect transistor. Drain-sourge voltage 100V. Continuous drain current 5.0A.
N-channel enhancement-mode power field-effect transistor. Drain-sourge voltage 50V. Continuous drain current 6.0A.