STH10NK60ZFI - N-CHANNEL 600V 0.65 OHM 10A ZENER-PROTECTED SUPERMESH POWER MOSFET
STH10NK60ZFI_4389877.PDF Datasheet
 Full text search : N-CHANNEL 600V 0.65 OHM 10A ZENER-PROTECTED SUPERMESH POWER MOSFET
 Product Description search : N-CHANNEL 600V 0.65 OHM 10A ZENER-PROTECTED SUPERMESH POWER MOSFET
 Related Part Number
PART Description Maker
STW10NB60 N-CHANNEL 600V - 0.69 OHM - 10A - TO-247 POWERMESH MOSFET
ST Microelectronics
STW10NB60 6241 N-CHANNEL Power MOSFET
N - CHANNEL 600V - 0.69 - 10A - TO-247 PowerMESH TM MOSFET
From old datasheet system
N - CHANNEL 600V - 0.69ohm - 10A - TO-247 PowerMESH MOSFET