2N70002N7002NDS7002A - N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
2N70002N7002NDS7002A_2771886.PDF Datasheet
 Full text search : N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
 Product Description search : N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
 Related Part Number
PART Description Maker
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE PowerMESH MOSFET
From old datasheet system
意法半导
STMICROELECTRONICS[STMicroelectronics]
From old datasheet system
STMicroelectronics N.V.
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE ” SINGLE FEATURE SIZE ” POWER MOSFET
STMicroelectronics N.V.
Simple Drive Requirement
N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOSFET
2.7 A, 140 V, 0.18 ohm, P-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT, SOP-8