MJB18004D2T4-D_2287253.PDF Datasheet
 Related Part Number
PART Description Maker
ON Semiconductor
ON Semiconductor
BUD42D-D BUD42D-1 TRANSISTOR | BJT | NPN | 350V V(BR)CEO | 4A I(C) | TO-251AA
IXBF12N300 High Voltage, High Gain BIMOSFET Monolithic Bipolar MOS Transistor
IXYS Corporation
IXBH6N170 High Voltage, High Gain BIMOSFETMonolithic Bipolar MOS Transistor 12 A, 1700 V, N-CHANNEL IGBT, TO-247
IXYS, Corp.
-2A / -30V Bipolar transistor
High-gain Amplifier Transistor (?32V, ?0.3A)
General purpose transistor (50V, 0.15A)
High-voltage Amplifier Transistor (120V, 50mA)
High-Frequency Amplifier Transistor (11V, 50mA, 3.2GHz)
Power transistor (60V, 3A)
Medium power transistor (60V, 2A)
Medium power transistor (60V, 0.5A)
Medium Power Transistor (32V, 1A)
Power Transistor (80V, 1A)
Low VCE(sat) transistor (strobe flash)
High-current Gain Medium Power Transistor (20V, 0.5A)
Low frequency amplifier
4V Drive Nch MOS FET
10V Drive Nch MOS FET
2.5V Drive Nch MOS FET