TN83C196KB-16 - 16-Bit Microcontroller CA LC-LC 50/125 DPX BLUE 2M
TN83C196KB-16_927887.PDF Datasheet
 Full text search : 16-Bit Microcontroller CA LC-LC 50/125 DPX BLUE 2M
 Product Description search : 16-Bit Microcontroller CA LC-LC 50/125 DPX BLUE 2M
 Related Part Number
PART Description Maker
LD87C51FB-1 TP80C51FA N80C51FA-24 LN80C51FA-1 D83C 8-BIT, MROM, 33 MHz, MICROCONTROLLER, CDIP40
8-BIT, 16 MHz, MICROCONTROLLER, PQCC44
8-BIT, 24 MHz, MICROCONTROLLER, PQCC44
EVENT-CONTROL CHMOS SINGLE-CHIP 8-BIT MICROCONTROLLER 8-BIT, 12 MHz, MICROCONTROLLER, PDIP40