LT1809IS8 - Single/Dual 180MHz, 350V/µs Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps; Package: MSOP; No of Pins: 8; Temperature Range: -40°C to 85°C Single/Dual 180MHz, 350V/ms Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps
LT1809IS8_1173050.PDF Datasheet
Part No. LT1809IS8 LT1809CS8 LT1810 LT1810CS8 LT1810IMS8
Description Single/Dual 180MHz, 350V/µs Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps; Package: MSOP; No of Pins: 8; Temperature Range: -40°C to 85°C
Single/Dual 180MHz, 350V/ms Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps
File Size 267.59K  /  24 Page
Maker
LINEAR TECHNOLOGY CORP
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: LT1809IS8
Maker: Linear Technology
Pack: ETC
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage http://www.linear.com
Download [ ]
[ LT1809IS8 LT1809CS8 LT1810 LT1810CS8 LT1810IMS8 Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[LT1809IS8 LT1809CS8 LT1810 LT1810CS8 LT1810IMS8 Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for LT1809IS8 ]
[ Price & Availability of LT1809IS8 by FindChips.com ]
 Full text search : Single/Dual 180MHz, 350V/µs Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps; Package: MSOP; No of Pins: 8; Temperature Range: -40°C to 85°C Single/Dual 180MHz, 350V/ms Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps
 Product Description search : Single/Dual 180MHz, 350V/µs Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps; Package: MSOP; No of Pins: 8; Temperature Range: -40°C to 85°C Single/Dual 180MHz, 350V/ms Rail-to-Rail Input and Output Low Distortion Op Amps