HP2-AC115V - 10 AMP POWER RELAY
HP2-AC115V_162029.PDF Datasheet
 Full text search : 10 AMP POWER RELAY
 Product Description search : 10 AMP POWER RELAY
 Related Part Number
PART Description Maker
HG2-AC115V HG2-AC240V HG2-AC220V HG2-DC110V HG2-DC HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 2 form C. Nominal coil voltage 115 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 2 form C. Nominal coil voltage 240 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 2 form C. Nominal coil voltage 220 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. DC type. 2 form C. Nominal coil voltage 110 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. DC type. 2 form C. Nominal coil voltage 200 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 3 form C. Nominal coil voltage 220 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 3 form C. Nominal coil voltage 240 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. DC type. 3 form C. Nominal coil voltage 110 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. DC type. 3 form C. Nominal coil voltage 200 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 3 form C. Nominal coil voltage 115 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 4 form C. Nominal coil voltage 115 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. DC type. 4 form C. Nominal coil voltage 200 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. DC type. 4 form C. Nominal coil voltage 110 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 4 form C. Nominal coil voltage 240 V DC.
HG-relay. 20 Amp power relay. AC type. 4 form C. Nominal coil voltage 220 V DC.