BYC5X-600 - Rectifier diode hyperfast Hyperfast power diode
BYC5X-600_5001606.PDF Datasheet
 Full text search : Rectifier diode hyperfast Hyperfast power diode
 Product Description search : Rectifier diode hyperfast Hyperfast power diode
 Related Part Number
PART Description Maker
Rectifier diode, hyperfast - I<sub>F(AV)</sub> max: 10 A; t<sub>rr</sub>: 19 ns; V<sub>F</sub>: 1.32 V; V<sub>RRM</sub> max: 600 V; Package: SOD113 (TO-220F); Container: Horizontal, Rail Pack