ATMEGA165-16AI - 8-bit Microcontroller with 16K Bytes In-System Programmable Flash
ATMEGA165-16AI_4944494.PDF Datasheet
Part No. ATMEGA165-16AI ATMEGA165-16AU ATMEGA165-16MI ATMEGA165-16MU
Description 8-bit Microcontroller with 16K Bytes In-System Programmable Flash
File Size 3,746.48K  /  336 Page
Maker
ATMEL Corporation
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: ATMEGA165-16AI
Maker: Atmel
Pack: ETC
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage http://www.atmel.com/
Download [ ]
[ View it Online ]   [ Search more for ATMEGA165-16AI ]
[ Price & Availability of ATMEGA165-16AI by FindChips.com ]
 Full text search : 8-bit Microcontroller with 16K Bytes In-System Programmable Flash
 Product Description search : 8-bit Microcontroller with 16K Bytes In-System Programmable Flash
 Related Part Number
PART Description Maker
8-BIT, 25 MHz, MICROCONTROLLER, PQCC44
8-BIT, 16 MHz, MICROCONTROLLER, CDIP40
8-BIT, 30 MHz, MICROCONTROLLER, UUC40
8-BIT, MROM, 30 MHz, MICROCONTROLLER, PQFP44
8-BIT, 16 MHz, MICROCONTROLLER, UUC40
8-BIT, FLASH, 20 MHz, RISC MICROCONTROLLER, PQCC28