HDC500P-48B_4623179.PDF Datasheet
 Related Part Number
PART Description Maker
BPW-830V-P4 BPW-830V 300W DC-DC ATX power supply Input Range: -40~-72VDC
BOSER Technology Co., Ltd
HITRON ELECTRONICS CORPORTION
MA1512D-05RW MA1512D-12RW MA1512D-15RW 2:1 Input Range, 15W Single & Dual Output DC/DC Con vert ers
MicroPower Direct, LLC
TOTAL-POWER[Total Power International]
B2001RU B2012RU B2014RU B2015RU B2017RU B2011RU B2 4:1 Input Range, 20W Single & Dual Output DC/DC Con vert ers
B2000RU SERIES
MicroPower Direct, LLC
TSC3824 TSC3827 TSC3828 TSC3829 TSC1220 TSC1222 TS Input voltage range:80-160V output voltage 220V (0.8A) DC/DC converter
Input voltage range:93-138V/185-264V, 50/60Hz, output voltage 48V (15A) DC/DC converter
Input voltage range:160-320V output voltage 220V (10A) DC/DC converter
Input voltage range:160-320V output voltage 110V (4A) DC/DC converter
Input voltage range:80-160V output voltage 220V (1A) DC/DC converter
Input voltage range:36-75V output voltage 5V (30A) DC/DC converter
Input voltage range:36-75V output voltage 12V (15A) DC/DC converter
Input voltage range:36-75V output voltage 220V (0.8A) DC/DC converter
Input voltage range:36-75V output voltage 110V (1.5A) DC/DC converter
Input voltage range:36-75V output voltage 24V (7.5A) DC/DC converter
Input voltage range:36-75V output voltage 48V (3.6A) DC/DC converter
Input voltage range:160-320V output voltage 24V (100A) DC/DC converter
Input voltage range:160-320V output voltage 48V (45A) DC/DC converter
Input voltage range:93-138V/185-264V, 50/60Hz, output voltage 220V (10A) DC/DC converter
TRACOPOWER[TRACO Electronic AG]
TRACO[Traco Electronic AG]
MA600ERUI Wide 4:1 Input, 6W, High Isolation, DIP DC/DC Con vert ers
WU400 WU100 WU101 WU102 WU103 WU104 WU105 WU106 WU DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage -12.0 VDC. Output current -400 mA. Input current 10 mA(no load), 2520 mA(full load).
DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage -15.0 VDC. Output current -333 mA. Input current 10 mA(no load), 2510 mA(full load).
DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage 15.0 VDC. Output current 667 mA. Input current 10 mA(no load), 2510 mA(full load).
DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage 3.3 VDC. Output current 3000 mA. Input current 10 mA(no load), 2470 mA(full load).
10/15 Watts WU Series 10/15瓦吴系列
Nickel Cadmium Battery; Voltage Rating:1.2V; Battery Size Code:Sub C; Battery Capacity:2100mAh
Nickel Cadmium Battery; Voltage Rating:1.2V; Battery Size Code:Sub C; Battery Capacity:1900mAh; Battery Terminals:Pressure Contact
DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage 5.0 VDC. Output current 2000 mA. Input current 10 mA(no load), 2620 mA(full load).
DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage 12.0 VDC. Output current 800 mA. Input current 10 mA(no load), 2520 mA(full load).
DC/DC converter, 10/15 watts. 4:1 input range. Input voltage 4.5-6.0 VDC. Output voltage -5.0 VDC. Output current -1000 mA. Input current 10 mA(no load), 2620 mA(full load).