5STP38Q3600 - Phase Control Thyristor
5STP38Q3600_4149184.PDF Datasheet
 Full text search : Phase Control Thyristor
 Product Description search : Phase Control Thyristor
 Related Part Number
PART Description Maker
IRKU41 IRKU41-04 IRKU41-04A IRKV41-04 IRKV41-04A I 1600V 45A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
1000V 45A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
1400V 60A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
1400V 45A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
800V 60A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
600V 60A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
400V 60A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
800V 60A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
600V 45A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
1200V 45A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
400V 45A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
1600V 45A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
ADD-A-pakTM GEN V Power Modules
1400V 60A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
1600V 60A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
1000V 60A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
1200V 60A Center-Tap Common Cathode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak package
1000V 60A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
1200V 60A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package
800V 45A Center-Tap Common Anode Phase Control Thyristor/Thyristor in a ADD-A-Pak (GEN I) package