GT15Q311_1246351.PDF Datasheet
 Related Part Number
PART Description Maker
INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTOR WITH ULTRAFAST SOFT RECOVERY DIODE
International Rectifier
INSULATED GATE BIPOLARTRANSISTOR Fast Speed IGBT
International Rectifier
INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTOR(Vces=600V, Vce(on)max.=2.70V, @Vge=15V, Ic=12A)
600V Warp 60-150 kHz Discrete IGBT in a TO-247AC package