B37872U5472S011 - Multilayer Ceramic Capacitors
B37872U5472S011_1215493.PDF Datasheet
 Full text search : Multilayer Ceramic Capacitors
 Product Description search : Multilayer Ceramic Capacitors
 Related Part Number
PART Description Maker
LD08PC753KAB3A LD08PC753KAB1A LD05-20 LD20 LD13 LD CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 250 V, X7R, 0.075 uF, SURFACE MOUNT, 1808 CHIP
Tip & Ring Tin/Lead Termination “B Multilayer Ceramic Chip Capacitors
AVX, Corp.
AVX Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitors (High Capacitance)
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
   Multilayer Ceramic Capacitors
Panasonic Semiconductor
UP025SL120J-B-BZ UP025SL150J-B-BZ UP025SL010D-B-BZ CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 50 V, SL, 0.000012 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 50 V, SL, 0.000015 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 50 V, SL, 0.000001 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 50 V, SL, 0.00001 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0047 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.018 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0027 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0039 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0022 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0015 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0018 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0056 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.012 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.022 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0012 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0033 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.01 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, B, 0.0068 uF, THROUGH HOLE MOUNT AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT