10003HR-09A00 - 1.00mm PITCH CONNECTOR
10003HR-09A00_640061.PDF Datasheet
Description 1.00mm PITCH CONNECTOR
File Size 457.14K  /  1 Page
Maker
YEONHO[YEONHO ELECTRONICS]
Homepage http://www.yeonho.com/
Download [ ]
[ View it Online ]   [ Search more for 10003HR-09A00 ]
[ Price & Availability of 10003HR-09A00 by FindChips.com ]
 Full text search : 1.00mm PITCH CONNECTOR
 Product Description search : 1.00mm PITCH CONNECTOR
 Related Part Number
PART Description Maker
0743000144 74300-0144 2.00mm (.079) Pitch HDM? Board-to-Board Daughtercard Receptacle, Vertical, SignalModule, with Guide, 72 Circuits, Mounted Height 14.00mm (.551), Pin Length 3.00mm
MOLEX Connector
Molex Electronics Ltd.
0678380004 67838-0004 2.00mm (.079) Pitch HDM? Board-to-Board Daughtercard Receptacle, Vertical, SignalModule, with Guide, 72 Circuits, Mounted Height 13.00mm (.512), Pin Length 3.00mm
MOLEX Connector
Molex Electronics Ltd.
0458020227 45802-0227 1.20mm (.047) x 2.00mm (.079) Pitch HD Mezz Receptacle, 351 Circuits, 8.00mm (.310) Unmated
0340620009 34062-0009 5.00mm (.197) Pitch MX150 Cable Sealed Female Connector, Single Row, 2Circuits, Polarization D, without Connector Position Assurance, Gray
0340620010 34062-0010 5.00mm (.197) Pitch MX150 Cable Sealed Female Connector, Single Row, 2Circuits, Polarization D, with Connector Position Assurance, Gray
0458021011 45802-1011 1.20mm (.047) x 2.00mm (.079) Pitch HD Mezz Receptacle, 143 Circuits, 18.00mm (.709) Unmated Height, 11 Rows, Tin-Lead
0470380001 4.00mm (.157) Pitch Pogo Speaker Connector, Height: 2.20mm (.087), Overall 0.10um (4u) Gold over
0528082770 52808-2770 1.00mm (.039) Pitch FFC/FPC Connector, SMT, Vertical, Non-ZIF Receptacle, 27Circuits, Lead-free
0528081870 52808-1870 1.00mm (.039) Pitch FFC/FPC Connector, SMT, Vertical, Non-ZIF Receptacle, 18Circuits, Lead-free
0526741491 52674-1491 2.00mm (.079) Pitch LCD Pin Connector, Black, 14 Circuits
2.00mm (.079") Pitch LCD Pin Connector, Black, 14 Circuits
0526741691 52674-1691 2.00mm (.079) Pitch LCD Pin Connector, Black, 16 Circuits
2.00mm (.079") Pitch LCD Pin Connector, Black, 16 Circuits